my.collagen

Nápoj krásy my.collagen sme vyvinuli na denné užívanie. Obsah jednej fľaštičky pokryje tvoju potrebu kolagénu počas jedného celého mesiaca a okrem mladistvého vzhľadu pokožky poskytne ešte oveľa viac.

• Pomôže odstrániť vrásky
• Pokožka bude hydratovaná a hladká
• Posilňuje kosti
• Účinne eliminuje pomarančovú kožu a strie
• Akné a iné jazvy blednú
• Podporuje chudnutie
• Znižuje bolesti svalov a kĺbov
• Vlasy budú hustejšie, nechty silnejšie
• Podporuje aj trávenie

Si to, čo vypiješ!

Čo je kolagén?

Kolagén pochádza z gréckeho slova “cola”, čo znamená lepidlo, slovo “genno” znamená “niečo, čo produkuje”. Názov odkazuje na jeho spevňujúcu funkciu. Kolagén je mimoriadne únosný štrukturálny proteín, ktorý je dôležitou organickou zložkou kostí, chrupaviek, šliach a iných tkanív (koža, nechty, vlasy)… Kolagén tvorí 30 % všetkých bielkovín v tele a je hlavnou zložkou spojivových tkanív. Spojivové tkanivo tvorí zuby, väzy, kožu, svaly, kosti, šľachy a mnohé ďalšie partie tela.

Kolagén obsahuje 18 rôznych aminokyselín. Prolín (25%) a glycín (20%) sú najpočetnejšie. Pri konzumácii sa tento proteín rozpadá na jednotlivé aminokyseliny. Niektoré z týchto aminokyselín pomáhajú vytvárať viac kolagénu. Keď strácame spojivové tkanivo, telo buduje nový kolagén, ktorý nahrádza stratené spojivové tkanivo.

Produkcia kolagénu v tele sa znižuje s pribúdajúcim vekom. Iba správnou výživou je mimoriadne ťažké nepretržite nahradzovať strácajúci sa kolagén v správnom množstve. Z tohto dôvodu sú výživové doplnky kolagénu nevyhnutné na udržanie krásy a zdravia.

 

Ako sa môže tvoje telo čo najjednoduchšie a najúčinnejšie dostať k správnemu množstvu kolagénu?

Tak, že ho vypiješ.

 

PREČO UŽÍVAŤ HYDROLIZOVANÝ KOLAGÉN ?

Čo je to vlastne hydrolyzovaný kolagén?

Hydrolyzovaný kolagén poznáme tiež pod viacerými názvami, ako napríklad kolagénové peptidy, želatína, hydrolyzát kolagénu, len pre uvedenie niekoľkých z nich.
Proces sa začína tým, že kolagén sa získava z kože a kostí zvierat. Rozkladá sa na menšie fragmenty procesom zvaným hydrolýza. Telo potom tieto fragmenty absorbuje.
Hydrolyzovaný kolagén je oveľa účinnejší, nakoľko sa tieto malé fragmenty dajú biologicky oveľa lepšie a jednoduchšie zužitkovať pre organizmus, a ľahšie sa rozkladajú a vstupujú do krvného obehu. Kolagénové peptidy normálnych rozmerov, dlhšie a väčšie fragmenty, nemajú kvôli svojej forme rovnaký biologický účinok.

Menšie časti hydrolyzovaného kolagénu – výživových doplnkov sú ľahko stráviteľné. Ľahko sa rozkladajú na molekule a tým rýchlo vstupujú do krvného obehu. Hydrolyzovaná forma kolagénu má absorpčnú schopnosť až 90%, oproti 27%, ak je kolagén získaný prostredníctvom potravín. Pri kúpe výživových doplnkov sa presvedčte o tom, či ste si vybrali bielkovinu vo forme hydrolyzovaného kolagénu.

 

Udržiavanie správnej úrovne kolagénu má za následok pružnú, mäkkú kožu bez vrások.

Tekutá mladosť

Nápoj my.collagen je taký fantastický nápoj krásy, že doplnením prírodzeného kolagénu v organizme napomáha obnoviť a posilniť pokožku.

Ak by ste mohli, zbavili by ste sa vrások na tvári, pomarančovej kože, rozštiepených nechtov alebo bolesti kĺbov?

Našťastie dnes už nie je iba túžobným snom, aby sme stav našej pokožky omladili o niekoľko rokov! Ak si nedoplníš strácajúce zásoby kolagénu, vzniká nedostatok kolagénu.
Vedeli ste, že vegetariáni takmer v žiadnej forme nedopĺňajú kolagén, preto je pravdepodobné že budú mať skôr problémy s kĺbmi a budú mať skôr vráskavejšiu pokožku?

Zvráskavená pokožka

Či sme mladí alebo starší, jedna vec je istá: naša pleť starne a nepretržite stráca hydratáciu. Najskvostnejšími dôkazmi tohto procesu sú vrásky objavujúce sa na našej tvári. Vrásky však nemusia na našej tvári bezpodmienečne aj zostať!

Kolagén je bielkovina, ktorá zabezpečuje pevnosť a pružnosť kože a iných tkanív v organizme. Kolagén tvorí 75 % našej kože a 30 % bielkovinového tkaniva v ľudskom tele – teda je najdôležitejšou bielkovinou v tele.

Je potrebné vedieť, že tvorba kolagénu v našom tele od 25. roku života postupne klesá: vo veku štyridsiatich rokov stratíme asi 30 % z kolagénu, po dosiahnutí veku 50 rokov klesanie dosiahne už 45 %, kým vo veku šesťdesiat rokov sa tvorba kolagénu zastaví.

Nápoj krásy kolagén pre krásnu pokožku

Presne k tomu slúži nápoj krásy my-collagen, ktorý obsahuje rybí kolagén najvyššej kvality.
Je tu však malý problém: kolagén sa nevstrebáva do organizmu sám o sebe. Teda užívanie veľkého množstva kolagénu nemá žiadny význam.

Pre vstrebávanie kolagénu je potrebný vitamín C. A to veľké množstvo vitamínu C, ktorý pochádza z prírodných zdrojov – tabletky sa za prírodné zdroje nepovažujú.
V zozname zdrojov obsahujúcich vitamín C vysoko vedie rakytník, ktorý je aj jednou zo základných zložiek nápoja krásy my.collagen, popri kyseline hyalurónovej a rybom kolagéne. Vďaka rakytníku sa do organizmu dostane toľko vitamínu C, aby sa aj kolagén mohol vhodne vstrebávať. Jeho vysoký obsah kyseliny hyalurónovej zasa vynikajúco optimalizuje hydratovanosť tkaniva.

Záverom, aby si podporoval spôsob života napomáhajúci tvorbe kolagénu: jedz zdravé jedlá, vyhýbaj sa pitiu alkoholických nápojov, fajčenie zníž na minimum, pi veľa vody a pravidelne sa hýb!

Odporúčané množstvo na užívanie:

 

• 25 ml denne (1 dávkovacia nádobka, ktorá obsahuje celkove 10 g, teda 10.000 mg kolagénu).

• Možno riediť vodou, citrónovou vodou.

• Účinok nápoja cítiť a vidieť už po uplynutí niekoľko týždňov, dĺžka jednej celej kúry je 3 mesiace.

• Pre udržanie výsledkov sa odporúča nepretržité užívanie nápoja.

• Po otvorení skladovať výlučne v chladničke a spotrebovať do 40 dní od otvorenia!

Návrat hore